2018 הכנס השנתי השלישי למנהיגות ומצוינות ארגונית 2018 הכנס השנתי השלישי למנהיגות ומצוינות ארגונית תפריט

יום סדנאות יערך ביום ג' – 30.1.2018
השתתפות ביום הסדנאות מותנית בהרשמה מוקדמת
שימו לב, כמות המשתתפים בכל סדנה מוגבלת

 

 

 

סדנה 1לגלות את המצוינות הארגונית

מנחים:

ארי רנרט, Lean Israel

ליאור בן חמו, Lean Israel

תקציר הסדנה:

סדנת מבוא בה יערכו המשתתפים הכרות עם עולם ה Lean מזווית שונה, מעבר לכלים ואירועי קייזן. באמצעות סימולציה אקטיבית ייחודית, יחוו המשתתפים הלכה למעשה את יישום חלק מעקרונות ה Lean בתהליך אמיתי. הסדנה כוללת שילוב בין לימוד תיאורטי ותרגול מעשי ומתמקדת בשינוי גישה ותפיסה כלפי תהליכים בארגון, הבנת פוטנציאל השיפור ביישום עקרונות ה Lean ויצירת מוטיבציה להניע שינוי. באמצעות תרגולים ודיונים, יוכל כל משתתף להבין את הפער הקיים בין הארגון שלו וארגונים המיישמים מצוינות וכיצד פועלים על מנת להגיע למדרגה הבאה בסגירת הפער.

 

סדנה 2בניית מנהיגות מעוררת השראה

מנחים:

רעות יוקר הראל, Lean Israel

יהונתן שמולביץ, Lean Israel

תקציר הסדנה:

בסדנה זו נבין מהי מנהיגות מעוררת השראה, נחבר בין מנהיגות מעוררת השראה לעולם המצוינות על פי תפיסת ה Lean ומודל שינגו, נבין את יחסי הכוחות בין המנהלים לעובדיהם בארגון שמטמיע מצוינות ונכיר את תפקיד ותחומי האחריות של המנהל בעולם המצוינות. בסדנה נערוך דיונים בקבוצות קטנות על מנת להחשף וללמוד כיצד להתמודד עם קשיים ודילמות שעולות מהציפיות החדשות של תפקיד המנהל, נערוך תרגול מעשי ומשחקי תפקידים להתמודדות עם דילמות יומיומיות של מנהלים ולבסוף נגדיר את שגרות הניהול אותן על המנהלים לאמץ במסגרת יישום המצוינות. 

 

סדנה 3הובלת צוות אפקטיבית במסגרת יישום Lean

מנחות:

כלנית רוזנבלום, Lean Israel

עדי אלחדד,  Lean Israel

תקציר הסדנה:

בסדנה זו נעסוק בבנייה נכונה של צוות והובלתו, מדדים לעבודה בצוות וכלים לניהולו. נדון על התפקידים השונים בצוות, כיצד שומרים על קצבים מובנים והגעה לתוצאות וכיצד מבנים שגרות אפקטיביות לאורך זמן. נלמד על תיאום וניהול ממשקים מרובים באמצעות שגרות עבודה ושגרות ניהול בפרויקט, כגון: Planning, Daily standup, Review, Retrospective, Backlog refinements , ניהול מטריציוני והשפעה ללא סמכות, הנחייה וניהול ישיבות אפקטיביות. הסדנה שמה דגש על התנסות אישית וקבוצתית, במסגרתה נתרגל באופן מעשי את המתודולוגיה ליישום, נחווה כלים מתקדמים לניהול פרויקטים ונעסוק בדילמות מחיי היומיום של המשתתפים.

 

סדנה 4 Lean & Agile - שותפים או מתחרים?

מנחים:

חרות אלמוג, Lean Israel

מורן קוריאל, MKS

תקציר הסדנה:

סדנה זו תכריע את הכף: Lean או Agile? או שמא חברים הם? לרוב, אנו נתקלים בדעה כי Lean מתאים לתפעול ו Agile לעולמות ההנדסה והפיתוח ואין כל קשר ביניהן. בסדנה זו נכיר את מהות שתי המתודולוגיות, נלמד להסתכל בעיניים אחרות על התפישה שלהן ונבין כיצד השילוב וההשלמה בין השיטות מביא לשיפור ומיקסום תהליכי העבודה בארגון, תוך הסתכלות על הלקוחות, על השירות/המוצר ועל כלל מחלקות הארגון – מקצה לקצה ובסינרגיה אמיתית. את הסדנה נחווה באמצעות דיונים אינטראקטיביים, תרגולים חווייתיים ועבודה בקבוצות.